OS VENANGO

Sobotní výlety
 Letošní sobotní výlety
 Výlety v roce 2015
 Výlety v roce 2014
 Výlety v roce 2013
 Výlety 2011/2012
 Výlety 2010/2011
 Výlety 2009/2010
 Výlety 2008/2009
 Výlety 2007/2008
 Výlety 2006/2007
 Výlety 2005/2006
 Výlety 2004/2005
 Výlety 2003/2004
 Výlety 2002/2003
 Výlety 2001/2002
 Výlety 2000/2001

Tábory
 Letní
  Kde je letní tábor?
 Zimní

O nás
 Kdo jsme
 Vedoucí
 Vznik VENANGA
 10 let Venanga
 Šerifové a Maršálové
 Kontakt na nás
 Napište nám
 
Jarní prázdniny
16. února - 23. února 2002

  Letošní jarní prázdniny jsme strávili na chatě Vápenka v Černém Dole. Těšili jsme se na sníh, ale po příjezdu jsme zjistili, že sjezdovku tvoří spíš tráva než sníh. Přesto jsme v neděli i v pondělí mohli lyžovat. V úterý odpoledne začalo sněžit - během necelých 2 hodin, které jsme strávili venku na procházce ve městě a při stavbě obří sněhulačky, napadlo asi 40 cm. Další dny se tedy lyžovalo mnohem lépe a tak i malá Kamilka, která byla na sjezdovkách poprvé v životě, dělala velké pokroky. viz. video

  Na sjezdovce jsme samozřejmě nosili naše žluté a oranžové vestičky. Když jsme si byli v sobotu prohlédnout sjezdovku a vleky, říkali jsme si, že nám na moc nebudou, když je tam tak málo lidí, ale od neděle se sjezdovka zaplnila a my jsme opět ocenili jejich dobrou viditelnost mezi tolika lidmi.

  Po večerech jsme společně hráli různé hry, z nichž největší úspěch měl kompot, který se postupem času měnil na műsli, salát nebo šopák. Okolo deváté jsme čtením pohádky uložili malé holky a šli se dívat na olympiádu. I večerní program byl někdy olympiádou podstatně zkrácen - např. když skákal ve finále Aleš Valenta. Fandili jsme úplně všichni i s ostatními ubytovanými na chatě. Po právu si myslíme, že jsme Alešovi ke zlatu pomohli, protože když jako poslední skákal největší favorit Berqust, opakovali jsme: spadni, spadni! On skutečně upadl, ale jeho 12. místa nám pak bylo líto. Tak velký propad jsme mu přece jen nepřáli, ale sport je sport. Stejně jsme fandili i Katce Neumannové a samozřejmě hokejistům, kvůli nimž někteří chodili spát až ve dvě v noci.

  Během týdne jsme oslavili také jedny narozeniny a jeden svátek. Kačce bylo v pondělí 18. 2. devět let - po obědě dostala dort a nemohla chybět ani láhev Rychlých Špuntů. Lence ke čtvrtečnímu svátku gratuloval královský pár Jirka s Katkou. Malé holky si je totiž adoptovali jako rodiče a korunovali je na krále a královnu. Samy byly princeznami a my ostatní jsme se stali rádci, šašky nebo žalářníky.

  Menší děti si kromě lyžování užily i další kratochvíle. Povozily se na koních a jedno odpoledne si byly zablbnout v bazénu. Kačka s Magdou, Kamilkou a Markétkou nám připravily na čtvrteční večer malé překvapení. Nacvičili spolu pantomimické scénky ze tří různých pohádek a předvedli je tak bravurně, že nikdo nezůstal na pochybách o jaké pohádky se jedná.

  Páteční poledne proběhlo rušně pro Vlaďku, Jirku a Kida. Posledně jmenovaný dopoledne spadl a bolela ho ruka. Pro jistotu s ním Jirka s Vlaďkou místo poledního klidu jeli do Vrchlabí na rentgen. Zpátky přijeli s rukou v dlaze - Kid si na snowboardu zlomil zápěstí. Když už se stalo, aspoň že to bylo poslední den a Kid si stihl zajezdit.

  Poslední páteční večer proběhl náležitě slavnostně. Královský pár svolal všechny poddané a ceremoniář každému předal uznání a odměnu za výjimečné skutky a pokroky, které během společného týdne učinili. V sobotu ráno jsme zabalili, kolem jedné hodiny se přesunuli na náměstí a autobus nás odvezl do Prahy

Lendulka  


Všichni před lyžárnou

Majda Anetka Kačka Katka a Kamilka

Nejprve jsme lyžovali s pomocí zkušených instruktorů ale potom už úplně sami.
Například Kamilka: první den na lyžích, první samostatná jízda, první oblouček.

Ještě máme k vidění ukázky lyžování Kačky, Majdy, Lucky a Vladěny.


WEB design: © VENANGO