OS VENANGO

Sobotní výlety
 Letošní sobotní výlety
 Výlety v roce 2015
 Výlety v roce 2014
 Výlety v roce 2013
 Výlety 2011/2012
 Výlety 2010/2011
 Výlety 2009/2010
 Výlety 2008/2009
 Výlety 2007/2008
 Výlety 2006/2007
 Výlety 2005/2006
 Výlety 2004/2005
 Výlety 2003/2004
 Výlety 2002/2003
 Výlety 2001/2002
 Výlety 2000/2001

Tábory
 Letní
  Kde je letní tábor?
 Zimní

O nás
 Kdo jsme
 Vedoucí
 Vznik VENANGA
 10 let Venanga
 Šerifové a Maršálové
 Kontakt na nás
 Napište nám
 
ZDT Ramzová
6. - 12. března 2004

   Do Jeseníků na hory jsme zatím vždy odjížděli vlakem z pražského Hlavního nádraží v 7,21 a i tak se nám to zdálo moc brzy. Letos jsme byli nepříjemně překvapeni tím, že odjezd tohoto jediného přímého spoje byl posunut na 6,08! A tak většině dětí a rodičů zazvonil v sobotu budík už kolem čtvrté hodiny. Kupodivu nikdo nezaspal a krátce po šesté hodině jsme naložili batohy i lyže do správného vagónu, zamávali rodičům a rozjeli se na letošní zimní tábor.

Společné foto  Ramzová nás přivítala modrou oblohou a více než metrem sněhu. Díky tomu, že jsme přijeli o hodinu dřív než loni, mohli jsme už první den po obědě a krátkém odpočinku vyrazit na svah. Letos s námi nejel žádný úplný začátečník, a proto rozdělení dětí do družstev bylo dílem okamžiku. Anetku s Viktorkou trénoval Pavel; Kačka, Petr, David, Klárka, Andulka, Láďa a Sušenka jezdili s Jirkou, Verčou, Vlaďkou a Lendulkou; Petrk s Vladěnou a Kájou se přidali k Veteránům - Pavle, Tomášovi, Robertovi, Lucce, Anetě a Kidovi.

  Počasí ze soboty nevydrželo a v neděli jsme se probudili do mlhy. Dopoledne menší děti jezdily na menším svahu na pomě, ale odpoledne už jsme všichni sjížděli celou dlouhou sjezdovku. Večer se všichni proměnili ve filmové herce, protože jsme natáčeli naučný instruktážní film o lavinách. Jirka ještě před večeří sepisoval obsazení všech rolí a jako režisér celé natáčení také řídil. Vzniklo dílo vysoké umělecké úrovně a tak nemohly chybět speciální efekty - vítr, sníh, lavina - ani parta záchranářů se psem, ukázněné i neukázněné turistky, poplašný zvon do mlhy, teploměr, mluvčí horské služby nebo kameraman, kaskadéři a klapka.

  V pondělí dopoledne jsme poznali, jak krásně se lyžuje bez front na vleky. Odpoledne jsme si vyjeli lanovkou na Šerák podívat se do chaty Jiřího, kde jsme v minulosti bydleli. Celý kopec se ale topil v mlze, takže z vyhlídky po okolí nic nebylo. Přes noc na úterý napadlo 30 centimetrů prašanu a my jsme měli výbornou příležitost naučit se, jak se jezdí v hlubokém sněhu. Bylo stále zataženo a sněžilo s přestávkami celý den. Po obědě jsme se rozloučili s Kájou a Evou, které musely odjet za povinnostmi do Prahy. Na večerní program byly připraveny oblíbené společenské hry. Hledali jsme kolíček, pátrali jsme po mafiánech v městečku Palermu anebo jsme se vytlačovali z Twisteru.

  Ani ve středu se počasí moc nezlepšilo, na Šeráku se válela mlha, ale občas jsme zahlédli mezi mraky sluníčko. V poledne nás opustili Verča, Vlaďka a Pavel, protože se také museli vrátit předčasně do Prahy. Odpoledne tak ubyly na sjezdovce oranžové vestičky. Po večeři jsme si zahráli na pátrače. Tři týmy mezi sebou soutěžily, komu se dřív podaří najít v pokoji ukryté obrázky z pexesa. Týmy hledající sportovce a hračky našly všechny kartičky, ale týmu hledajícímu psy, se dva někam zaběhli. Nakonec jsme pokoj prohledali společnými silami tak důkladně, že jsme oba zapadlé obrázky našli.

  Čtvrtek byl posledním lyžovacím dnem a proto jsme se ho snažili co nejvíc využít. Bylo poprvé od soboty krásně; ve středu večer nám totiž jako posily přijeli Lucka s Michalem a přivezli s sebou sluníčko. Bohužel hřálo až moc, takže sníh začal tát a byl pěkně mokrý. Odpoledními volnými jízdami jsme se s lyžemi na rok rozloučili.

  Na večer si program připravily Pavla s Anetou - hráli jsme obrázkový kufr, pak mrkanou a tichou poštu. Na závěr dostal každý diplom na památku a bonbóny jako odměnu za pokroky na lyžích. Protože to byl závěrečný večer, zrušili jsme večerku. Někdo se připojil k Vladěně a jeho písničkám, někdo hrál Twister nebo stále populární Palermo. Menší děti zalehly kolem jedenácté a ty vetší až k ránu.

  Ráno jsme po snídani zabalili a vydali se s první várkou batohů na nádraží, kde jsme je uložili do úschovny. Pak jsme si vyšli na krátkou procházku směrem k Petříkovu a cestou jsme se koulovali a stavěli sněhuláky. Když jsme se naobědvali, pobrali jsme zbytek věcí a šli jsme na nádraží. Kluci vynosili batohy z úschovy na perón a pak se plánovalo, jak se v co nejrychlejším čase nalodit do vlaku. Díky perfektní sehranosti nakládacích týmů jsme vlak zdrželi jen na 2 minuty a 15 sekund. Pětihodinová cesta odpoledne se všem zdála delší než ta sobotní ranní, ale nakonec jsme to přežili a vpořádku dorazili do Prahy.

Lendulka  


WEB design: © VENANGO