OS VENANGO

Sobotní výlety
 Letošní sobotní výlety
 Výlety v roce 2015
 Výlety v roce 2014
 Výlety v roce 2013
 Výlety 2011/2012
 Výlety 2010/2011
 Výlety 2009/2010
 Výlety 2008/2009
 Výlety 2007/2008
 Výlety 2006/2007
 Výlety 2005/2006
 Výlety 2004/2005
 Výlety 2003/2004
 Výlety 2002/2003
 Výlety 2001/2002
 Výlety 2000/2001

Tábory
 Letní
  Kde je letní tábor?
 Zimní

O nás
 Kdo jsme
 Vedoucí
 Vznik VENANGA
 10 let Venanga
 Šerifové a Maršálové
 Kontakt na nás
 Napište nám
 
ZDT Albrechtice 2007
10. - 16. února 2007

Všechny fotky

  Navzdory letošní zimě-nezimě jsme měli naplánovaný zimní tábor. Pořád jsme doufali, že během ledna zima konečně začne a objeví se sníh. To se sice stalo, ale sníh dlouho nevydržel a tak jsme odjížděli na hory za tepla a sluníčka.

S vestičkami na svahu   V Tanvaldu na nádraží už situace vypadala o něco lépe a když jsme jeli vzhůru do Albrechtic, měli jsme výhled na zasněžené hory. Hned druhý den v neděli jsme vyrazili prozkoumat nejbližší vlek. Byla hustá mlha, ale vlek jsme našli. Poma na malém kopečku ale nám zdatným lyžařům nestačila a ani Tomáškovi, který stál poprvé na lyžích, tenhle terén nevyhovoval.

  V úterý jsme se tedy vydali na celý den do lyžařského areálu Tanvaldský Špičák. Tam bylo o poznání více lidí a také vydřených míst na sjezdovkách, ale každý si mohl vybrat sjezdovku podle obtížnosti a tak byli všichni spokojeni. Jen Honza s Kájou nás opustili už v pondělí, protože je volaly do Prahy pracovní povinnosti. Odpoledne už byl sníh dost mokrý a na sjezdovkách se tvořily velké boule, ale vydrželi jsme až do čtyř, kdy celý areál zavírá. Při odjezdu do penzionu jsme na parkovišti potkali Bezpovi, kteří dorazili kvůli nemoci později.

Tanvaldský špičák   Jako večerní zábava letos vedl jednoznačně Bang, kterému propadly všechny děti i vedoucí. V pondělí večer jsme hráli ještě Twister a karetní hru Fazole. V úterý jsme jeli lyžovat na Špičák jen na dopoledne. Bohužel v poledne odjel Jirka a také dva marodi - Pája a Rybička. Odpoledne jsme se chtěli jít projít, ale od poznávání okolí nás odradil vytrvalý déšť. Večernímu programu vládl vedle Bangu kolíček; hráli jsme o titul Venangovské Trubky :-)

  Přestože počasí neslibovalo dobré lyžařské podmínky, museli jsme využít posledních zbytků sněhu a tak jsme jeli ve středu na Špičák opět na celý den. Sníh byl mokrý a vydřených míst také přibylo, ale byli jsme rádi, že vůbec máme na čem jezdit. Kidovi přijela snowboardová posila - na jeden den dorazila Klára. Tomáš bez problémů několikrát sjel modrou a odpoledne se připojil k ostatním. Poobědvali jsme bagetu a jablko a odpoledne na nás dokonce vykouklo na chvíli sluníčko. Po čtvrté jsme se přezuli do normálních bot a naskládali jsme lyže Pavlovi do auta. Do penzionu jsme šli tentokrát do kopce po svých, ale zvládli jsme to za půl hodiny a ještě jsme se stihli rozloučit s Vlaďkou a Klárou, které musely do Prahy.

Večern hry v klubovně   Po večeři jsme vyměnili oblíbený Bang za Aktivity. Děti jsme rozdělili na tři týmy a hádali jsme slova buď podle popisu nebo pantomimy nebo podle obrázku. Čtvrteční ráno nás přivítalo deštěm, který se občas měnil na mokrý sníh, ale bylo jasné, že na lyže už jít nemůžeme, protože bychom během chvilky promokli. Celý den jsme strávili ve společenské místnosti a hráli jsme Bang, Aktivity a různé karetní hry. Jediní, kdo vyzkoušeli pobyt venku, byli Pavel s Matýskem, Vladěna a Lendulka. Matýsek se chtěl proběhnout ve sněhu a vyzkoušet jízdu na bobech a ostatní mu dělali doprovod.

  Poslední večer jsme děti rozdělili na dva týmy, které soutěžily ve znalostním kvízu, obouvání židle, Kimovce a Pepíčku pípni. Večerka byla posunutá o hodinu, takže se šlo spát až po desáté.

Lendulka  


WEB design: © VENANGO