OS VENANGO

Sobotní výlety
 Letošní sobotní výlety
 Výlety v roce 2015
 Výlety v roce 2014
 Výlety v roce 2013
 Výlety 2011/2012
 Výlety 2010/2011
 Výlety 2009/2010
 Výlety 2008/2009
 Výlety 2007/2008
 Výlety 2006/2007
 Výlety 2005/2006
 Výlety 2004/2005
 Výlety 2003/2004
 Výlety 2002/2003
 Výlety 2001/2002
 Výlety 2000/2001

Tábory
 Letní
  Kde je letní tábor?
 Zimní

O nás
 Kdo jsme
 Vedoucí
 Vznik VENANGA
 10 let Venanga
 Šerifové a Maršálové
 Kontakt na nás
 Napište nám
 
ZDT Bubákov 2008
23. února - 1. března 2008

Všechny fotky

  Podobně jako loni jsme odjížděli na zimní lyžařský tábor za tepla a sluníčka. Zima se do té doby projevila v Praze jen jednou - na začátku ledna - a na konci února panovalo krásné jarní počasí s teplotami kolem 10°C. Bohužel ani po příjezdu autobusu do Krkonoš jsme nezahlédli kousek sněhu, všechny kopce byly holé.

Před penzionem   Řidič linkového autobusu, kterým jsme jeli, nás vysadil na konci Vrchlabí, abychom cestu do našeho penzionu měli co nejkratší. Všechny batohy a lyže jsme přeskládali do Pavlovy Žirafy a vydali se pěšky vzhůru do kopce. Penzion Ranč byl čerstvě po přestavbě, takže zvenku ještě nic moc, ale vnitřek nás příjemně překvapil - čekaly na nás pěkně vybavené a útulné pokoje.

  Po zabydlení jsme se vydali prozkoumat blízkou sjezdovku Bubákov a tam jsme naštěstí toužený sníh našli. Lesem jsme sešli až k dolní stanici lanovky. Po večeři Jirka zahájil zimní tábor a zahráli jsme si pár her na seznámení.

Na sjezdovce s nejmenšími   Nedělní ráno nás přivítalo sluníčkem a tak jsme se rychle vydali na svah. Boty a lyže menším dětem vzal Pavel autem, dole u lanovky jsme koupili permice, obuli jsme lyžáky a lyže a vyjeli čtyřsedačkou nahoru. Rozdělili jsme se do družstev: začátečníci zůstali s Jirkou a Vlaďkou v lyžařské školičce, Pavel s Bohouškem a Lendulkou jezdili na Bubákově se čtyřmi pokročilejšími a ostatní jeli prozkoumat s Kidem a Jarkou vedlejší sjezdovky na Žalý. Sluníčko pálilo jako divé a tak všem bylo dost teplo.

  Zato v pondělí nám počasí ukázalo i odvrácenou tvář - po desáté hodině začalo pršet a kolem půl jedenácté jsme se všichni vrátili do penzionu, abychom nebyli úplně promočení. Po obědě na nás čekal výlet do Vrchlabí. Na náměstí jsme si dali rozchod a každý si koupil nějakou tu sladkost. Zpět jsme se vraceli kolem Krkonošského muzea s krásným dřevěným Krakonošem a za náměstím jsme se vyfotili s naší sjezdovkou viditelnou v dálce. Domů už byla cesta o něco delší než do města, protože vedla pořád do kopce, ale i malý Matýsek to zvládl na jedničku.

Večerní hry   V úterý jsme strávili na sjezdovce celý den, samozřejmě vyjma oběda a poledního klidu. Abychom nemuseli nosit lyže do chaty na oběd, domluvili jsme se s vlekaři a nechávali lyže přes polední pauzu u dolní stanice pomy. Večer jsme soutěžili po týmech v lechtání Jarky, v provlékání provázku, ve skládání slov, foukané a v Kimově hře.

  Ve středu odpoledne jsme se museli rozloučit s Vlaďkou a s Jirkou, kteří se museli vrátit do práce a také s Michalem, který nastydl. Vedoucovský tým ale podpořil Petr, který si odskočil na tři dny z Černého Dolu. Večer jsme měli besedu se členem horské služby, majitelem našeho penzionu. Probrali jsme si nebezpečí hor a podívali se na videu na závody členů horských služeb a na praktické ukázky jejich činnosti. Také jsme si prohlédli nezbytné pomůcky - mačky, cepín nebo skialpové lyže.

V Herlíkovicích na Žalské   Čtvrtek byl náš předposlední den na lyžích, takže jsme pilně trénovali, jak to v rozměklém jarním sněhu šlo. Počasí nám naštěstí zase přálo, střídavě svítilo sluníčko a bylo celkem teplo. Jediná nevýhoda teplého počasí bylo zřetelné tání sněhu na sjezdovkách. Sjezdovky v Herlíkovicích na tom byly relativně dobře, ale sníh na Bubákově se nám ztrácel před očima. Také přechod z Bubákova na vedlejší sjezdovky už byl možný pouze pěšky a nikoli na lyžích jako v pondělí. Naštěstí se o všechny sjezdovky staraly rolby, takže ráno byly svahy hezky upravené.

  V pátek dopoledne nás čekalo vyvrcholení lyžařského výcviku - závody ve slalomu. Všechny děti dostaly startovní čísla a musely projet stanovenou trasu mezi brankami. Soutěžilo se dvoukolově - počítal se lepší čas a protože nikdo neminul žádnou branku, nikomu se nepřipočítávaly trestné vteřiny. Slalom si nakonec projeli i všichni vedoucí jak na lyžích (Petr, Pavel, Lendulka, Jarka), tak na snowboardu (Kid, Bohoušek). Odpoledne se rozpršelo a tak jsme strávili odpoledne hraním pingpongu a nácvikem na večerní finále soutěže ve Twisteru. Některé boje trvaly opravdu dlouho a o vítězovi nakonec často rozhodovalo vyčerpání soupeře. Ve finále se utkaly Klárka s Majdou a vítězem celého turnaje se stala Klárka. Po Twisteru jsme rozdali dětem diplomy a odměny za úterní víceboj.

Všichni závodníci   V sobotu po snídani jsme vyhlásili výsledky soutěže ve slalomu a každý účastník dostal diplom s fotkou a se svým umístěním. Pak jsme zabalili poslední oblečení a věci do batohů a nakonec lyže. Všechna zavazadla naložil Pavel do auta a odvezl je do Vrchlabí na autobusové nádraží. Ostatní v chatě uklidili, vyfasovali svačinu a pak je po dvou skupinkách Pavel odvezl do Vrchlabí. Plánovali jsme jít pěšky, ale lilo jako z konve, takže jsme nakonec zvolili sušší variantu. Ve Vrchlabí jsme nasedli do autobusu a pořádku jsme dojeli do Prahy na Černý Most, kde jsme děti předali rodičům.

Lendulka  


WEB design: © VENANGO