OS VENANGO

Sobotní výlety
 Letošní sobotní výlety
 Výlety v roce 2015
 Výlety v roce 2014
 Výlety v roce 2013
 Výlety 2011/2012
 Výlety 2010/2011
 Výlety 2009/2010
 Výlety 2008/2009
 Výlety 2007/2008
 Výlety 2006/2007
 Výlety 2005/2006
 Výlety 2004/2005
 Výlety 2003/2004
 Výlety 2002/2003
 Výlety 2001/2002
 Výlety 2000/2001

Tábory
 Letní
  Kde je letní tábor?
 Zimní

O nás
 Kdo jsme
 Vedoucí
 Vznik VENANGA
 10 let Venanga
 Šerifové a Maršálové
 Kontakt na nás
 Napište nám
 
Lyžařský dětský tábor Bubákov 2010
6. - 13. března 2010

Prohlížet všechny fotky | Stáhnout všechny fotky
   Lyžařský tábor Venango 2010 se konal až v druhém březnovém týdnu, ale sněhu jsme navzdory pozdnímu datu měli dost. Podepsala se na tom dlouhá a po čase opravdu tuhá zima s množstvím sněhu Před penzionemnejen na horách. Dopravu jsme měli zajištěnou vlastním objednaným autobusem a když jsme se na srazu na Strašnické v sobotu ráno sešli, zima nám dala vědět, že sněhu v Praze ještě nebylo dost. Díky hustému chumelení přes celou noc byla výpadovka z Prahy uzavřená hromadnou nehodou, ale my jsme jí naštěstí objeli a do Vrchlabí zalitého sluncem jsme dojeli včas. Naobědvali jsme se blízko herlíkovické sjezdovky v penzionu U lanovky a odpoledne jsme se ubytovali v našem penzionu Ranč u bubákovské sjezdovky.

  V neděli po snídani jsme vyrazili v našich vestičkách na sjezdovku a rozřadili jsme se do družstev. Jedině Pavel s Líbou a s Verčou a Terezkou měli nácvik hned u penzionu, protože malé holky byly na lyžích poprvé v životě. Kid se ujal lyžařských veteránů, Jirka si vzal pod svá křídla mírně pokročilé a Lendulka měla tým více pokročilých. V tomto složení jsme jezdili celý týden.
Družstvo Pavla Družstvo Jirky Družstvo Kida Družstvo Lendulky
  Večerní program začínal malým dětem dříve – Jirka s nimi už od třičtvrtě na sedm kreslil, vystřihoval, hrál karty nebo skládal puzzle. Před půl osmou už se přidali všichni a hráli jsme společně klasické či osvědčené hry, asi nejpopulárnější byl kolíček nebo městečko Palermo.

  Pondělní odpoledne bylo ve znamení nákupů – třetí kritický den jsme zamířili na výlet do Vrchlabí, protože zásoby od rodičů docházely a bylo třeba doplnit nezbytné bonbóny a sušenky. Před koncem rozchodu jsme se skoro všichni sešli v místní cukrárně, abychom se posilnili na zpáteční cestu do kopce.

  Ani v úterý nás na svazích Bubákova a Herlíkovic neopouštělo sluníčko a tak jsme se po týmech i všichni dohromady vyfotografovali. Skupinovou fotku jsme všichni dostali na závěr pobytu jako vzpomínku na báječný týden strávený s Venangem na lyžích či snowboardu. Na fotce chyběla jen Vlaďka, která za námi přijela až v úterý večer.

  Středeční večer jsme nestrávili tradičně v jídelně různými hrami či kreslením, ale všichni – včetně nejmenších - jsme zkusili noční lyžování. Po dřívější večeři jsme se vypravili v lyžařském, sjeli k lanovce a krátce po šesté se začalo stmívat a nad bubákovskou sjezdovkou se rozvítily reflektory. Najednou byla všude kolem tma tmoucí, ale sjezdovka krásně osvětlená a dokonce urolbovaná, takže se jezdilo dobře. Všem se nám večerní lyžování moc líbilo a bonbónkem na závěr byla cesta v naprosté tmě k penzionu.
Večerní lyžování Večerní lyžování Večerní lyžování Večerní lyžování
  Ve čtvrtek po večeři nás přijeli navštívit Vladěna s Petrkem a protože zrovna probíhaly boje ve Twisteru, sehráli exhibičně jeden ukázkový zápas. Twister většinu dětí moc zaujal a pořadník na sjednané zápasy byl nakonec tak dlouhý, že se končilo až po večerce. Před penzionem   V pátek dopoledne nás čekaly závody pořádané místní spřátelenou lyžařskou školou. Děti vyfasovaly čísla a čekala je dvě kola slalomu mezi červenými a modrými tyčemi. Počítal se lepší čas a při večerním vyhlašování vítězů nechyběly ani medaile a odměny.

  Sobota nás přivítala sněžením, ale nás čekalo jen dobalení všech věcí, opuštění pokojů a pěší přesun na místo srazu s autobusem. Autobus měl malé zpoždění, ale do Prahy jsme dorazili v pořádku. A to byl konec zimního Venanga 2010.

Lendulka  


WEB design: © VENANGO