OS VENANGO

Sobotní výlety
 Letošní sobotní výlety
 Výlety v roce 2015
 Výlety v roce 2014
 Výlety v roce 2013
 Výlety 2011/2012
 Výlety 2010/2011
 Výlety 2009/2010
 Výlety 2008/2009
 Výlety 2007/2008
 Výlety 2006/2007
 Výlety 2005/2006
 Výlety 2004/2005
 Výlety 2003/2004
 Výlety 2002/2003
 Výlety 2001/2002
 Výlety 2000/2001

Tábory
 Letní
  Kde je letní tábor?
 Zimní

O nás
 Kdo jsme
 Vedoucí
 Vznik VENANGA
 10 let Venanga
 Šerifové a Maršálové
 Kontakt na nás
 Napište nám
 
LDT Venango 2011

Prohlížet všechny fotky | Stáhnout všechny fotky

  První čtrnáctidenní tábor Venango se nesl ve znamení stále se měnícího počasí. Zažili jsme sluníčko, byli jsme se několikrát koupat, ale neminuly nás ani deště ani vydatné bouřky. Celý tábor včetně všech dětí ale bez problémů překonal nepřízeň počasí, vždyť co bychom to byli za lovce mamutů, kdyby nás dokázala rozhodit kdejaká bouřka.

Na lovu mamutů  Lovci mamutů se z nás stali hned první den v noci po příjezdu, když jsme si z noční bojovky přinesli amulety s obrázkem mamuta. Mamutů jsme za tábor ulovili hned několik – začali jsme ulovením živého ve skoro skutečné velikosti. Jak se takový živý mamut loví, nám ukázali domorodí sousedé. Lovili jsme také menší zvířata – při jedné lesní hře tygra, zajíce a mouchu.

  Abychom přežili, museli jsme si po tlupách vyrobit oštěpy. Vzácné pazourky na jejich ostří se na našem území nevyskytovaly, ale koupili jsme je od potulných obchodníků výměnou za naše výrobky – hliněné korálky, lodičky a různé ze dřeva vyřezané nástroje. Vedoucí kupců Chytrá liška a její dva pomocníci měli v nabídce také kovové pláty na výrobu pecí a obilí a mouku na placky.

  Natrénovali jsme také převoz člena tlupy na primitivním voru přes rybník. Bránily nám v tom různé dravé ryby, ale navzdory jejich snahám tlupy potopit přežili všichni bez úhony. V další etapě jsme lovili mamuta horského – vyskytoval se v různé výšce horolezecké stěny a kdo kam dolezl, tak velkého mamuta ulovil.

Nástěnky  Živit se sběrem různých plodin, když zrovna nebyl na blízku žádný mamut k ulovení, také nebylo jednoduché. Pokusným ochutnáním neznámých směsí se otrávil nejeden člen tlupy, ale naštěstí se občas dala najít i živá voda, kterou byl postižený opět oživen.

  Jak jsme postupovali plněním dalších a dalších etap, přibývaly také dílky skládačky na nástěnkách jednotlivých tlup. Cílem celotáborové hry totiž nebylo nic jiného než ulovit mamuta – tedy nasbírat co nejvíce dílků skládačky, aby tlupy složili svého mamuta na obrázku. Všech 8 tlup Huha, Ogo, UhakaLumbu, Huga Haba, BongoBongo, Riga Haba, Pigi a HutanTutan si pomocí oštěpů ulovilo jednu večeři – kdo zasáhl oštěpem barevný cíl s buřtem, ten si buřt poté opekl na ohni.

vlastní pece  Z vlastnoručně namleté mouky, kterou tlupy vyrobily mletím koupené pšenice, si tlupy zpracovaly s vodou těsto na placky, které pekly v pecích. Celá louka pod jídelnou se totiž změnila na velkou kuchyni, kde si tlupy vystavěli svoje vlastní pece. Po úspěšném přenosu ohně se z pecí začalo kouřit a už se mohly péci pšeničné placky. Nezůstalo ale jen u placek, pece měly velký úspěch a tak druhý den u několika z nich vznikly malé čajovny.

  Coby lovci mamutů jsme oslavili také Vánoce. Napekli jsme si cukroví, vyrobili různé vánoční ozdoby na stromek a vyráběli jsme také různé dárky kamarádům pod stromeček. Na výrobu dárků i různých nástrojů denní potřeby lovců mamutů jsme vyhradili jeden kout u kuchyně, kde se ve volných chvílích stále vyřezávalo. Večer za tmy u krásně ozdobeného stromečku jsme si zazpívali koledu a pak se už rozdávaly dárečky. Vlastnoručně vyrobené, nakreslené či vyřezané dárečky udělaly velkou radost všem obdarovaným.

na kole  Samozřejmou součástí táborového dění jsou výlety na kole. Veteráni byli mimo jiné na Kozím hrádku, vyjeli také na celodenní výlet na Blaník. Borci se vydali do rezervace hub Luční, ale na hrázi stejnojmenného rybníka zrovna nerostly žádné vzácné druhy. Borci se vydali také na výpravu za velbloudy a za odměnu za prudký kopec do vesnice se všichni na velbloudu svezli. Trpaslíci dojeli na kolech na zmrzlinu do Chýnova a nechyběl tradiční výlet za špačky.

  Slavnostní táborák zapaloval Pavel a na programu bylo mimo jiné předávání 6 hvězd: Kiki, Lindě, Jindrovi,Filipovi, Gabče a Míše. Do rady starších letos přibyl Majkl a Tomáš, kteří se stali šerify. Po skončení táboráku opět po roce rada starších zasedla i se svými dvěma novými členy.

  Trpaslíci se na jednu noc vydali přespat na ranč. Užili si vlastní táborák s oblíbenými písničkami a pak si rozložili karimatky a spacáky na verandě ranče. Borci zase přenocovali v tee–pee, kde předtím měli také vlastní ohýnek s písničkami. Nechyběla ani noční bojovka pro vedoucí, kdy si děti připravily řádné strašící scénky a daly vedoucím co proto. I další tradiční i nové hry nechyběly na programu – vlajkovaná, revoluce, vybíjená, baribol …

  Návštěva Chýnovské jeskyně byla letos okořeněna báječnou atrakcí – desetimetrovou houpačkou, na které se nakonec zhoupli úplně všichni. Za absolvování houpačky každý dostal lízátko a Borec Jakub se dokonce při zhoupnutí trefil míčem do koše a byl tak jediný, komu se to z Venanga podařilo.

Trpaslíci Borci Veteráni
  Poslední táborový večer nám naše skvělé kuchařky uspořádaly nefalšovanou mamutí hostinu jako odměnu za všechny strasti, kterým jsme coby lovci mamutů byli vystaveni. Po hostině nás čekal závěrečný táborák, který byl letos kvůli větru a létajícím jiskrám celkem dobrodružný. Ale všechny diplomy za oddílové soutěže byly v pořádku předány a Jirka nakonec slavnostně uzavřel naše dvoutýdenní mamutí putování.

  Tábor s lovci mamutů nemohl skončit jinak než ulovením posledního mamuta – každý lovec si z tábora odvezl svého vlastního – po závěrečném táboráku nás totiž čekala poslední noční cesta lesem, na jejímž konci čekala odměna v podobě krásného mamuta.

  Takže nashledanou se všemi na dalším táboře za rok!

Lendulka  


WEB design: © VENANGO