OS VENANGO

Sobotní výlety
 Letošní sobotní výlety
 Výlety v roce 2015
 Výlety v roce 2014
 Výlety v roce 2013
 Výlety 2011/2012
 Výlety 2010/2011
 Výlety 2009/2010
 Výlety 2008/2009
 Výlety 2007/2008
 Výlety 2006/2007
 Výlety 2005/2006
 Výlety 2004/2005
 Výlety 2003/2004
 Výlety 2002/2003
 Výlety 2001/2002
 Výlety 2000/2001

Tábory
 Letní
  Kde je letní tábor?
 Zimní

O nás
 Kdo jsme
 Vedoucí
 Vznik VENANGA
 10 let Venanga
 Šerifové a Maršálové
 Kontakt na nás
 Napište nám
 
LDT Venango 2013

Prohlížet všechny fotky | Stáhnout všechny fotky

  Letošní přípravy tábora byly docela okořeněné. Zpočátku června přišly do Česka deště a povodně, ale naštěstí se počasí umoudřilo a letošní tábor mohl proběhnout a během něj bylo krásně slunečno.

  I když ta voda by nebyla zas tak na škodu. Ihned po příjezdu nás totiž přivítala parta pirátů se svojí lodí a žádala nás, abychom jim jako nová posádka pomohli doplout pro poklad. Oni sami ve čtyřech, v čele s věčně "opilým", Kapitánem Kidem toho nebyli schopni. Nebylo to ovšem tak, že jsme hned vypluli. Nejdříve bylo třeba si na moře a na loď opatřit "Posvátný medailon". Ten nám kapitán s Hugem a papouškem Jackem vydal poté, co jsme si pro něj v noci za ním došli. Piráti si nás zkoušeli z dovedností a chytrosti, takže nás bojovkami vyzkoušeli, bylo třeba si vyzkoušet, jak jsme schopni chodit o dřevěné noze, atd.. Potřeba byla také naplnit loď zásobami vody nebo když kapitánovi došel Rum a přestal z toho i mluvit, bylo třeba navařit zásoby. K tomu jsme dostali jsme od kapitána recept a každý musel navařit láhev "Rumu" dle přesně daných ingrediencí, ale musel ho okořenit i svými.

  I mezitím jsme si ovšem užívali klasických táborových dní a radovánek. Učili jsme se táborovým dovednostem, orientaci, ale i jsme si hráli na louce nebo v lese různé hry. Oblíbená byla opět např. vlajkovaná, tak jsme ji letos vyzkoušeli i v noční podobě, stejně jako jsme zahráli Pašeráky, a závěrem tábora proběhl klasický Nebojsa.

  Zpočátku, kdy louka byla ještě od přívalů vody lehce měkká - čili dost plná bahna, nám odvážlivci předvedli, že i toho se dá využít, aneb jsme v podání Káji, Maky, Adama a Majkla viděli po pár letech "Bahňáky". Vyráželi jsme také na výlety na kolech za zmrzlinou do Chýnova, na třešně, atd.. Veteráni si užili i celodenní výlet na Blaník a ti méně zdatní z nich zakotvili již v půlce na Šelmberku. Trpaslíci si za cíl celodenního výletu vybrali Tábor, kde navštívili ………… Borci si užili velký výlet …….

  Nechyběla ani troška adrenalinové zábavy. Nejdřív v podobě dobývání cizí lodě jsme si vyzkoušeli osmimetrovou horolezeckou stěnu a později pro nás u Chýnovské jeskyně připravili velkou desetimetrovou lanovou houpačku. Také jsme se podívali na výstavu k výročí 150 let objevení jeskyně. Samozřejmostí v táborovém dění jsou táboráky. U slavnostního táboráku byl pasován nový maršál Kája.

  Po vyplutí bylo třeba ještě nalovit zásoby jídla, takže jsme porůznu lovili ryby z moře, sváděli na moři také bitvy. Přeci jen jsme potkali i další piráty. Bitvu jsme zvládli a v závěru jsme se dostali na ten správný ostrov s pokladem. Jelikož dle mapy to vypadalo, že můžeme jít asi do 3 směrů, rozdělili jsme se a každý zkusil svůj směr. Překvapení byli všichni, všechny směry byly správné a tak si všichni po dlouhých přípravách a plavbě, pověsili na krk svůj podíl z pokladu.

  U závěrečného táboráku poté kapitán Kid každého z nás pasoval na hodnost, kterou jsme si během plavby vysloužili. Někteří z nás jsou tedy kormidelníci, jiní 1.důstojníci a někteří dokonce kapitáni, takže naše parta pirátů může rozšířit svojí flotilu. Každý tedy nakonec odjel s dekretem o své hodnosti, což bylo také vidět na medailonu, a částí svého pokladu. Těšíme se na Venango 2014

Kid  


WEB design: © VENANGO